Blog

Dlaczego warto wynająć podnośnik koszowy?

Nowoczesne technologie to spore udogodnienie w każdej pracy. Dzięki nim człowiek może wykonywać swoje zadania znacznie szybciej i skuteczniej, a przede wszystkim – w bezpieczny sposób. Przykładem może być nowoczesny podnośnik koszowy, który daje wiele możliwości i wykorzystywany jest obecnie w wielu różnych branżach. Kiedyś podnośniki koszowe spotykało się głównie w magazynach i firmach logistycznych, a służyły one do umieszczania towarów na wysokich półkach. Dzisiaj różne firmy korzystają z ich pomocy i ułatwiają sobie w ten sposób pracę.

Bardzo popularna stała się usługa wynajmu podnośników koszowych. W każdym większym mieście działa przynajmniej kilka firm wynajmujących takie profesjonalne podnośniki swoim klientom. Oczywiście, obsługą maszyny zajmuje się doświadczona osoba, która posiada stosowne uprawnienia i potrafi posługiwać się podnośnikiem w bezpieczny sposób. Koszt wynajmu maszyny zawiera więc również stawkę godzinową takiego pracownika, udostępnionego przez firmę.

Jakie usługi można wykonać dzięki podnośnikowi koszowemu?

Podnośnik koszowy sprawdza się przy wszelkich pracach wysokościowych. W wygodnym koszu znajduje się pracownik, który wykonuje swoje zadania. Można nim dowolnie sterować i przemieszczać się tak, aby praca ta wymagała jak najmniej wysiłku i przede wszystkim była w pełni bezpieczna. Gdzie podnośniki koszowe sprawdzają się najlepiej?

 • Przy wszelkich pracach remontowo – wykończeniowych budynku. Dzięki nim można malować, ocieplać elewację, jak również ją czyścić.
 • Podczas montażu i konserwacji oświetlenia na wysokościach.
 • Przy montażu konstrukcji stalowych.
 • W pracach ogrodniczych i podczas pielęgnacji zieleni. Znajdując się na wysokości można wygodnie podcinać gałęzie drzew, czy też zajmować się ich wycinką.
 • Podczas montażu billboardów i reklam na dużych wysokościach.
 • Podczas mycia okien na wysokościach.
 • Przy pracach fotograficznych i filmowych.
 • Podczas montażu anten telewizyjnych i radiowych.
 • W pracach sezonowych. Dzięki podnośnikom można odśnieżać skutecznie dachy, pozbywać się sopli lodu, czy montować świąteczne dekoracje i oświetlenie.

To od wynajmującego podnośnik zależy, do jakiego celu wykorzysta on ten profesjonalny sprzęt. Oczywiście, istnieje szeroki wybór podnośników koszowych i najlepiej dopasować sprzęt do wykonywanych zadań. Kontaktując się z obsługą firmy można ustalić, jakie prace i na jakiej wysokości zamierza się wykonywać, aby dopasować odpowiedni sprzęt dla siebie.

Wykorzystanie podnośników w pracach budowlano – konserwacyjnych

Wiele firm zajmujących się ocieplaniem budynków, czy ich renowacją korzysta z możliwości wynajmu podnośnika koszowego. Jego zakup to często zbyt wysoki koszt. Trzeba pamiętać bowiem o kosztach eksploatacji sprzętu, jego ubezpieczenia, zakupu paliwa, czy wynajęcia osoby do obsługi. Podnośnik koszowy to specjalistyczny sprzęt, z którego powinny korzystać jedynie osoby posiadające stosowne uprawnienia. Dzięki niemu, nie ma konieczności rozstawiania rusztowania do wykonania prostych prac, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Praca na podnośniku jest też znacznie bardziej bezpieczna.

Również firmy zajmujące się konserwacją i czystością budynków chętnie wynajmują podnośniki. Umycie dużej ilości szklanych powierzchni z zewnątrz nowoczesnego budynku staje się łatwe i znacznie szybsze. Najczęściej taki podnośnik jest wówczas wynajmowany na cały dzień.

Sezonowe wykorzystanie podnośników koszowych

Takie podnośniki idealnie sprawdzają się również podczas prac sezonowych. Firmy wynajmują je jedynie w okresie letnim lub zimowym, w zależności od tego, czym się zajmują. Latem i wiosną podnośniki koszowe przydają się przede wszystkim w ogrodnictwie i podczas pielęgnacji zieleni. Dzięki nim, można skutecznie i szybko podcinać gałęzie, jak również wycinać drzewa. Podnośnik porusza się w określonym kierunku i osoba znajdująca się u góry wykonuje jedynie swoje zadania, bezpiecznie znajdując się w koszu.

Zimą podnośniki koszowe są równie chętnie wynajmowane przez firmy, które zajmują się oczyszczaniem dachów budynków z dużych ilości śniegu oraz likwidacją sopli lodowych. Dzięki nim, można szybko i skutecznie dostać się w odpowiednie miejsce.

Podnośniki koszowe – doskonałe rozwiązanie w agencjach reklamowych

Aby kampania reklamowa była skuteczna i dotarła do jak największego grona potencjalnych klientów, konieczne jest wykorzystanie dużych powierzchni reklamowych. Doskonale sprawdzają się bilbordy oraz duże plakaty. W szczególności w dużych miastach realizacja takiej kampanii wymaga wykorzystania tego typu środków, ponieważ niewielka reklama nie jest widoczna i nie przynosi efektów.

Dzisiaj nikogo nie dziwią już reklamy na dużych wysokościach, które przy odpowiednim oświetleniu widoczne są z dużej odległości i o każdej porze dnia i nocy. Wielu klientów agencji reklamowych gotowych jest zapłacić naprawdę sporo, aby ich reklama znalazła się w takim miejscu i każdego dnia przyciągała uwagę wszystkich mieszkańców. Aby możliwe było jej umieszczenie na wysokości, konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Większość firm decyduje się w takiej sytuacji na wynajem podnośnika koszowego.

Dlaczego warto wynająć podnośnik koszowy?

Bez takiej maszyny montaż reklamy na wysokości jest praktycznie niemożliwy. W podnośniku pracownik znajduje się w bezpiecznym koszu, który może znaleźć się na każdej wysokości i przemieszczać w dowolnym kierunku. Jest to idealne rozwiązanie podczas montażu sporej wielkości bilboardów, które składają się przecież z wielu elementów, a te należy po kolei przykleić. Poza tym, podnośnik koszowy przyda się też podczas konserwacji oświetlenia nad plakatem.

Zakup podnośnika koszowego to spory koszt dla agencji reklamowej. Z uwagi na to, że maszyna pracowałaby jedynie w określonym czasie, jest to wydatek bardzo nieekonomiczny. Podnośnik musi przecież posiadać swoje miejsce, kosztuje jego ubezpieczenie, czy eksploatacja, a także konserwacja i naprawy. Znacznie lepiej jest wynająć profesjonalny sprzęt, a wraz z nim obsługę. Każda firma oferująca wynajem podnośników zapewnia również pomoc uprawnionego kierowcy, który zajmuje się obsługą sprzętu i nim steruje. Nikt, kto nie posiada doświadczenia i przeszkolenia nie powinien obsługiwać podnośnika. Osoby, które zaś zajmują się pracami na wysokościach muszą posiadać stosowne zezwolenia i być przeszkolone, ale o to dba już agencja reklamowa.

Jakie prace można wykonać za pomocą podnośnika koszowego?

 • Przede wszystkim, jest to montowanie billboardów oraz plakatów na dużych wysokościach.
 • Dzięki podnośnikowi można również zdjąć starą reklamę, która nie jest już opłacona przez klienta.
 • Podnośnik ułatwia też konserwację przestrzeni oraz montaż i naprawę oświetlenia.

Obecnie większe agencje reklamowe wynajmują podnośniki koszowe prawie każdego dnia. Można to z powodzeniem zaobserwować na ulicach, gdzie montowane są reklamy. Koszt najmu zależy od zakresu prac oraz ilości godzin, w jakich podnośnik pracuje. Przy dłuższej współpracy można często liczyć na lepsze warunki najmu sprzętu, o co zawsze warto pytać.

Decydując się na wynajęcie takiego podnośnika, warto dobrze rozplanować swoją pracę, biorąc pod uwagę koszty najmu. Najlepiej, jeżeli jednego dnia montowanych jest więcej reklam, warto również przemyśleć trasę, po jakiej porusza się podnośnik koszowy. Zawsze bardzo ważną kwestią jest zachowanie maksimum bezpieczeństwa podczas takich prac na wysokościach. To pracodawca odpowiada za bezpieczeństwo swoich pracowników, którzy wykonują zlecone przez niego zadania.

Nie każdy klient agencji reklamowej decyduje się na tak kosztowną kampanię. Niekiedy jednak jeden duży bilbord nie jest w stanie wygenerować odpowiedniej reakcji i lepiej jest zaplanować większą kampanię, która będzie miała spory zasięg i zaciekawi mieszkańców miasta. Bardzo często takie podnośniki można spotkać również w miejscach, które strojone są na Święta Bożego Narodzenia. Dzięki nim, zamieszczenie odpowiedniego oświetlenia i innych ozdób jest łatwe i bardziej bezpieczne, niż w normalnych warunkach.

Do jakich prac warto wynająć podnośnik koszowy?

Wykonywanie prac na wysokościach nigdy nie jest w pełni bezpiecznym zajęciem. Organizując takie prace, warto przede wszystkim zadbać o to, aby wykonujące je osoby miały maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pomocą okazuje się być podnośnik koszowy, który umożliwia znalezienie się na konkretnej wysokości w wygodnym koszu i wykonywanie swojej pracy w najlepszych warunkach.

Obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość wynajęcia podnośnika koszowego wraz z fachową jego obsługą. Jest to doskonałe rozwiązanie w pracach sezonowych, ale również dla firm, dla których zakup takiej maszyny jest zbyt wysokim kosztem. Nie zawsze podnośnik opłaca się kupować, ponieważ nie jest to sprzęt tani, a dodatkowo wymaga konserwacji, napraw, czy miejsca do przechowywania. Konieczne jest również zatrudnienie osoby, która posiada przeszkolenie i odpowiednie uprawnienia. Większość firm decyduje się więc na wynajem sprzętu na określony czas.

Kiedy przydaje się podnośnik koszowy?

Ten nowoczesny sprzęt jest obecnie wykorzystywany w wielu różnych branżach. Podnośniki przydają się na pewno podczas:

 • mycia i montażu elewacji,
 • prac związanych z pielęgnacją zieleni – na przykład podcinania gałęzi drzew,
 • montażu konstrukcji stalowych,
 • montażu anten telewizyjnych na dachach,
 • montażu ozdób świątecznych,
 • montażu reklam i billboardów,
 • konserwacji oświetlenia.

Podnośniki koszowe sprawdzają się praktycznie wszędzie tam, gdzie człowiek musi wykonać swoje zadanie na konkretnej wysokości. Są bardziej bezpieczne niż rusztowania i drabiny, a dodatkowo mają możliwość przemieszczania się z koszem u góry. Jest to idealne rozwiązanie podczas sezonowej wycinki drzew lub ich pielęgnacji, kiedy podnośnik porusza się wzdłuż chodnika i jest w stanie podjechać do każdej z roślin z osobna.

Podnośniki są również wykorzystywane przez wiele firm zajmujących się usługami remontowo-budowlanymi. Można dzięki niemu skutecznie umyć elewację, ale również ją pomalować, czy odświeżyć. Umożliwia on także wymianę i konserwację oświetlenia zewnętrznego.

Taki profesjonalny sprzęt chętnie wynajmują również firmy, które zajmują się marketingiem i reklamą. Tylko dzięki podnośnikowi można profesjonalnie zamontować bilboardy lub plakaty zewnętrzne na dużych wysokościach, jak również je zdemontować po czasie. W ich przypadku nie ma sensu zakup podnośnika koszowego, a opłaca się jedynie wynajem.

Profesjonalna obsługa podnośnika koszowego

Większość firm, które udostępniają swoje podnośniki, oferuje również możliwość zatrudnienia kierowcy. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ taki sprzęt powinien być zawsze obsługiwany przez osobę uprawnioną, która posiada stosowne doświadczenie. Poruszanie się podnośnikiem w magazynie, czy na zewnątrz wymaga wprawy i odpowiedniego wyczucia. Koszty uzależnione są oczywiście od czasu, na jaki podnośnik zostaje wynajęty. Poza tym, niekiedy znacznie ma również odległość od siedziby firmy oraz zakres prac, jakie trzeba wykonać. Najlepiej jest poszukiwać lokalnych usługodawców, którzy oferują najkorzystniejsze warunki cenowe.