Do jakich prac warto wynająć podnośnik koszowy?

Wykonywanie prac na wysokościach nigdy nie jest w pełni bezpiecznym zajęciem. Organizując takie prace, warto przede wszystkim zadbać o to, aby wykonujące je osoby miały maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pomocą okazuje się być podnośnik koszowy, który umożliwia znalezienie się na konkretnej wysokości w wygodnym koszu i wykonywanie swojej pracy w najlepszych warunkach.

Obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość wynajęcia podnośnika koszowego wraz z fachową jego obsługą. Jest to doskonałe rozwiązanie w pracach sezonowych, ale również dla firm, dla których zakup takiej maszyny jest zbyt wysokim kosztem. Nie zawsze podnośnik opłaca się kupować, ponieważ nie jest to sprzęt tani, a dodatkowo wymaga konserwacji, napraw, czy miejsca do przechowywania. Konieczne jest również zatrudnienie osoby, która posiada przeszkolenie i odpowiednie uprawnienia. Większość firm decyduje się więc na wynajem sprzętu na określony czas.

Kiedy przydaje się podnośnik koszowy?

Ten nowoczesny sprzęt jest obecnie wykorzystywany w wielu różnych branżach. Podnośniki przydają się na pewno podczas:

  • mycia i montażu elewacji,
  • prac związanych z pielęgnacją zieleni – na przykład podcinania gałęzi drzew,
  • montażu konstrukcji stalowych,
  • montażu anten telewizyjnych na dachach,
  • montażu ozdób świątecznych,
  • montażu reklam i billboardów,
  • konserwacji oświetlenia.

Podnośniki koszowe sprawdzają się praktycznie wszędzie tam, gdzie człowiek musi wykonać swoje zadanie na konkretnej wysokości. Są bardziej bezpieczne niż rusztowania i drabiny, a dodatkowo mają możliwość przemieszczania się z koszem u góry. Jest to idealne rozwiązanie podczas sezonowej wycinki drzew lub ich pielęgnacji, kiedy podnośnik porusza się wzdłuż chodnika i jest w stanie podjechać do każdej z roślin z osobna.

Podnośniki są również wykorzystywane przez wiele firm zajmujących się usługami remontowo-budowlanymi. Można dzięki niemu skutecznie umyć elewację, ale również ją pomalować, czy odświeżyć. Umożliwia on także wymianę i konserwację oświetlenia zewnętrznego.

Taki profesjonalny sprzęt chętnie wynajmują również firmy, które zajmują się marketingiem i reklamą. Tylko dzięki podnośnikowi można profesjonalnie zamontować bilboardy lub plakaty zewnętrzne na dużych wysokościach, jak również je zdemontować po czasie. W ich przypadku nie ma sensu zakup podnośnika koszowego, a opłaca się jedynie wynajem.

Profesjonalna obsługa podnośnika koszowego

Większość firm, które udostępniają swoje podnośniki, oferuje również możliwość zatrudnienia kierowcy. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ taki sprzęt powinien być zawsze obsługiwany przez osobę uprawnioną, która posiada stosowne doświadczenie. Poruszanie się podnośnikiem w magazynie, czy na zewnątrz wymaga wprawy i odpowiedniego wyczucia. Koszty uzależnione są oczywiście od czasu, na jaki podnośnik zostaje wynajęty. Poza tym, niekiedy znacznie ma również odległość od siedziby firmy oraz zakres prac, jakie trzeba wykonać. Najlepiej jest poszukiwać lokalnych usługodawców, którzy oferują najkorzystniejsze warunki cenowe.