Podnośniki koszowe – doskonałe rozwiązanie w agencjach reklamowych

Aby kampania reklamowa była skuteczna i dotarła do jak największego grona potencjalnych klientów, konieczne jest wykorzystanie dużych powierzchni reklamowych. Doskonale sprawdzają się bilbordy oraz duże plakaty. W szczególności w dużych miastach realizacja takiej kampanii wymaga wykorzystania tego typu środków, ponieważ niewielka reklama nie jest widoczna i nie przynosi efektów.

Dzisiaj nikogo nie dziwią już reklamy na dużych wysokościach, które przy odpowiednim oświetleniu widoczne są z dużej odległości i o każdej porze dnia i nocy. Wielu klientów agencji reklamowych gotowych jest zapłacić naprawdę sporo, aby ich reklama znalazła się w takim miejscu i każdego dnia przyciągała uwagę wszystkich mieszkańców. Aby możliwe było jej umieszczenie na wysokości, konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Większość firm decyduje się w takiej sytuacji na wynajem podnośnika koszowego.

Dlaczego warto wynająć podnośnik koszowy?

Bez takiej maszyny montaż reklamy na wysokości jest praktycznie niemożliwy. W podnośniku pracownik znajduje się w bezpiecznym koszu, który może znaleźć się na każdej wysokości i przemieszczać w dowolnym kierunku. Jest to idealne rozwiązanie podczas montażu sporej wielkości bilboardów, które składają się przecież z wielu elementów, a te należy po kolei przykleić. Poza tym, podnośnik koszowy przyda się też podczas konserwacji oświetlenia nad plakatem.

Zakup podnośnika koszowego to spory koszt dla agencji reklamowej. Z uwagi na to, że maszyna pracowałaby jedynie w określonym czasie, jest to wydatek bardzo nieekonomiczny. Podnośnik musi przecież posiadać swoje miejsce, kosztuje jego ubezpieczenie, czy eksploatacja, a także konserwacja i naprawy. Znacznie lepiej jest wynająć profesjonalny sprzęt, a wraz z nim obsługę. Każda firma oferująca wynajem podnośników zapewnia również pomoc uprawnionego kierowcy, który zajmuje się obsługą sprzętu i nim steruje. Nikt, kto nie posiada doświadczenia i przeszkolenia nie powinien obsługiwać podnośnika. Osoby, które zaś zajmują się pracami na wysokościach muszą posiadać stosowne zezwolenia i być przeszkolone, ale o to dba już agencja reklamowa.

Jakie prace można wykonać za pomocą podnośnika koszowego?

  • Przede wszystkim, jest to montowanie billboardów oraz plakatów na dużych wysokościach.
  • Dzięki podnośnikowi można również zdjąć starą reklamę, która nie jest już opłacona przez klienta.
  • Podnośnik ułatwia też konserwację przestrzeni oraz montaż i naprawę oświetlenia.

Obecnie większe agencje reklamowe wynajmują podnośniki koszowe prawie każdego dnia. Można to z powodzeniem zaobserwować na ulicach, gdzie montowane są reklamy. Koszt najmu zależy od zakresu prac oraz ilości godzin, w jakich podnośnik pracuje. Przy dłuższej współpracy można często liczyć na lepsze warunki najmu sprzętu, o co zawsze warto pytać.

Decydując się na wynajęcie takiego podnośnika, warto dobrze rozplanować swoją pracę, biorąc pod uwagę koszty najmu. Najlepiej, jeżeli jednego dnia montowanych jest więcej reklam, warto również przemyśleć trasę, po jakiej porusza się podnośnik koszowy. Zawsze bardzo ważną kwestią jest zachowanie maksimum bezpieczeństwa podczas takich prac na wysokościach. To pracodawca odpowiada za bezpieczeństwo swoich pracowników, którzy wykonują zlecone przez niego zadania.

Nie każdy klient agencji reklamowej decyduje się na tak kosztowną kampanię. Niekiedy jednak jeden duży bilbord nie jest w stanie wygenerować odpowiedniej reakcji i lepiej jest zaplanować większą kampanię, która będzie miała spory zasięg i zaciekawi mieszkańców miasta. Bardzo często takie podnośniki można spotkać również w miejscach, które strojone są na Święta Bożego Narodzenia. Dzięki nim, zamieszczenie odpowiedniego oświetlenia i innych ozdób jest łatwe i bardziej bezpieczne, niż w normalnych warunkach.